2000 yılından bu yana hizmet veren firmamız
ortopedi alanında...

Protezler, ortezler
rehabilitasyon ürünleri

Tel: 0 212 441 40 00
info@ormedortopedi.com
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 
HARMONY

HARMONY

             Harmony® sistemi alışılagelmiş diz altı protez sistemlerinden tamamen farklıdır. Bu protez sistemi; tamamen problemli, güdük şekli bozuk, kan dolaşımı az, güdüğünde kapanmayan yarası olan ve mevcut protez sistemleri ile problem yaşayan protez kullanıcılarına hitap etmektedir.
 Harmony® sistemi soket içindeki havayı etkili şekilde azaltır. Güdük volümünü stabilize eder, ve kan dolaşımı iyileşir. Bu sayede güdük üzerinde bulunan ve uzun süredir kapanmayan yaralar kısa sürede tedavi edilmiş olur. Entegre edilmiş amortisör ve torsiyon fonksiyonu sayesinde sistemi; kişi kendi dinamiğine ve vücut ağırlığına göre uyarlayabilir. Gün içerisinde daha fazla güven ve konfor  hisseder. Sistem atılan her adımla etkinleşir ve belirlenen bir alan içerisinde ihtiyaç duyulan vakumu ayarlar. Harmony® sistemle güdük hacmi kontrol edilir. Böylece kullanıcı gün içinde protezine çorap ilavesi veya eksiltmesi yapmaz. Harmony® sistemi kullanan bir hasta vakumu yer çekimi gibi algıladığını söyleyerek otomobil kullanırken gaz pedalını hissettiğini ifade etmektedir. Attığı her adımı hisseden kullanıcı yürürken zemini kontrol etmeyi bıraktığı için  günlük yaşamındaki güven duygusunu artırır.
 
Nasıl çalışır. 

Özel bir vakum tertibatı vardır. Bu tertibat bir pompa ve tahliye subabından oluşur. Atılan her adımla vücut ağırlığı proteze bindikçe pompa vasıtasıyla güdük ile soket arasındaki hava emilerek subaptan dışarı atılır. İhtiyaç olan vakum emiş gücü otomatik olarak sağlanmış olur. Her adımda sürekli pompa emiş ve vakum yaptığından soket içindeki vakum emiş gücü sürekli güncel kalmış olur. Her adımda çalışan bu pompa proteze basış esnasındaki veya yüksek bir yerden atlama sırasındaki şok darbeleri bir amortisör gibi emerek güdüğe binen ani darbeleri yok eder. Şok absorbe özelliği sayesinde güdükteki basınç ve stres noktalarını rahatlatır.

HarmonyP2close

 Ana Sayfa   |   Hakkımızda   |   Haberler   |   Ürünler   |   İletişim   |   İletişim Formu