ÜRÜNLER

ÜRÜNLER

DİZ ÜSTÜ PROTEZLERİ

Diz üstü protez sistemleri,moduler ve klasik olarak ikiye ayrılmaktadır,fakat,klasik protezlerin eski kullanıcılar dışında pek tercih edilmediği söylenebilir.Moduler protezler soket,diz eklemi,modüler birleştirme parçaları ve ayak parçasından oluşur.

Diz üstü protezlerinde soket sistemleri genellikle vakum tekniği ile imal edilir.Dizaynına göre quadrilateral,cad-cam ve mass olarak farklı güdük tipleri için soket çeşitleri vardır.Protez güdüğe bir elastik bandaj veya Protez giydirme kılıfı yardımı ile giydirilir, bandaj soketin içinden tamamen çıktıktan sonra soketin ucuna ventil takılır ve soketin içindeki hava tamamen cıkarılarak oluşan vakum sayesinde tam tutunma sağlanır.Protezi çıkarırken soket ucundaki ventili çıkarıp güdüğünüzü çekmeniz yeterli olacaktır.Bu protez sistemlerinde , vücut ağırlığı ,insan vücudunda ağrıyı en az hisseden kısım olan tuber iskium kemiğinden taşıtılır.

  • Genel Detay
  • Video
  • Pdf

PROTEZ DİZ EKLEMLERİ

Genium X3

Genium X3 teknoloji, işlevsellik ve sezgisel kullanımın benzersiz bir bileşimdir. Bu protez sistemi, fizyolojik insan yürüşünün, mümkün olan doğala en yakın taklididir.

Genium X3 size yeni olanaklar sunar; sistem suya ve aşınmaya dayanıklı olduğundan protezinizle duş alabilirsiniz, denize girebilirsiniz veya işinizde her tür ortam koşullarında çalışabilirsiniz.

Geri geri yürüme, basamak çıkma, farklı hızlarda ve adım uzunluklarında yürüme; hepsi Genium X3’ün sezgisel ve adaptif özellikleri ile mümkündür. Koşma modu özellikle spor yapmak için geliştirilmiştir. Bu modda kullanıcı yürüyüş ve koşu sporlarını yapabilir. Alt bacağın tam ekstansiyonunu sağlamak için OPG (optimized physiological gait – optimize edilmiş fizyolojik yürüyüş) işlevi bu modda pasif hale getirilir. Genium X3 toplamda 5 değişik moda sahiptir.

Genium X3, özellikle sağlam ve esnektir. Fiziksel olarak zorlu meslekler, aktif bir aile hayatı, yüzme ve spor aktiviteleri, deniz tatilleri ve su, toz, kum, kirle karşılaştığınız durumlar Genium X3 için ideal koşullardır.

Genium X3, daha yumuşak, daha sezgisel yürüyüş, daha iyi güvenlik ve günlük durumlarda daha iyi destek için bu temelde daha da geliştirilmiştir.

Genium X3 iPhone veya Android akıllı telefonunuzdaki Cockpit uygulamasını kullanarak yapılandırmak için inanılmaz derecede basittir.

C LEG 4C-Leg 4

C-Leg’in en büyük gücü, daha aktif ve bağımsız bir yaşam tarzı elde etmek için amputelere yardımcı olmaktır.

Çok sayıda yenilikçi özelliği ile yeni C-Leg 4 yeni bir dönemin başlangıcına işaret ediyor: Tüm zamanların en iyi C-Leg'i - daha güvenli, daha dinamik ve modern. Merdivenlerden ve rampalardan, değişen yüzeylere ve hatta geriye doğru yürümeye kadar - C-Leg 4 mikroişlemcili dizi, gündelik durumlara dinamik olarak uyum sağlar. Hafifçe bükülmüş bir diz ile rahat bir duruş pozisyonu şimdi daha da sezgisel.

C-Leg 4'ü Apple (iOS) ve Android cihazlardaki bir uygulama ile kontrol.

Koşu Protezleri

Güçlü performanslı spor diz ekleminin rotasyon hidroliği, koşu sporlarına uygun hale getirilmiştir ve salınım fazında belirgin absorbsiyon sağlar, böylelikle adım sıklığına hükmedebilir. Daha emniyetli basma için ve spor aktivite sonrasında ya da ısınma ve gevşeme sırasında 3S80 Sport, manuel bir kilitlenme özelliği kullanır.

Dirençli karbon ayak, koşu sporları için de geçerlilik görmektedir. Karbon ayak; ağırlığa, koşuya, sıçramalı sporlara uygundur. Özel geliştirilmiş spor ayak adaptörü diz eklemine mükemmel bağlantı sağlar. Bunun dışında iki tip tabanı mevcuttur.